20yil

İletisim

Ezt

Eşref Ziya Biyografi
Dursun Ali Erzincanlı Kimdir?

Dursun Ali Erzincanlı, 1969 yılında Erzurum’da doğdu. Babasının adı Osman, Annesinin adı ise Meliha’dır. Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bülümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü ise Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursu talebeliği yaptı.Dursun Ali Erzincanlı daha sonra Erzurum İmam Hatip lisesi’ni bitirdi.1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle beraber “ Hayallerimin şehri” dediği İstanbul’a geldi.

Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’nın yanında çalışmaya başladı. “Kelebekler Sonsuza Uçar” ve “Ölümsüz Karanfiller” sinema filmlerinin sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra Moral Fm’de program yaptı. 15 yıl süren bu radyo programcılığı’nın on yılı “Moral Fm”de, beş yılı da “Radyo Onbeş”te geçti.

Dursun Ali Erzincanlı 2000 yılında Yazdığı ilk Naat-ı Şerif’i olan “ Faran Dağlarında Açan Sevgili”, şiir albümüne dönüştü ve “En Sevgiliye” adıyla başlayacak bir serinin ilk albümü oldu. Peygamber Efendimizin şerefli hayatını konu alan bu şiir albümlerinin sekizincisi olan “ Adın geçer” isimli albüm 2009 yılında çıktı.Dursun Ali Erzincanlı,Yönetmenliğini Nazif Tunç’un yaptığı “Veysel Karani” ve “Rabia” filmlerinde başrolde oynadı. Evli ve üç çocuk babasıdır…Dursun Ali Erzincanlı'ınn eserlerinden bazıları:


Dursun Ali Erzincanlının Kitapları

*Körpe Tutkular Nesil Yayınları
*Gecenin Şiiri Nesil Yayınları
*En Sevgiliye Nesil Yayınları


Dursun Ali Erzincanlının Diğer Eserleri

*Kınalı Kuzular Moral Prodüksiyon
* O Geliyor Moral Prodüksiyon
*Delaliül Nur Moral Prodüksiyon
*Delailül Hayrat Semerkand Yayınları
*En Sevgiliye 1.2.3.4.5.6.7.8,Kutlu Doğum  (Marmara Müzik)
*Veysel Karani Halk Film
*Rabia Halk Film

Eşref Ziya Albümleri..
 1. Kutlu Doğum

 2. En Sevgiliye 2

 3. En Sevgiliye 3

  image
  Dinle..
 4. En Sevgiliye 4

  image
  Dinle..
 5. En Sevgiliye 5

  image
  Dinle..
 6. En Sevgiliye 6

  image
  Dinle..
 7. En Sevgiliye 7

  image
  Dinle..
 8. En Sevgiliye 8

  image
  Dinle..
 9. Af Makamına

  image
  Dinle..
 10. Nasihat

  image
  Dinle..

Eşref Ziya Konser